Kurināmais

Apkures jautājums ir aktuāls pilnīgi katru gadu. Visbiežāk tas aktualizējas tieši pirms apkures sezonas sākuma, jo kurināmā sagāde savlaicīgi nereti nozīmē arī to, ka tas izmaksās mazāk. Mūsdienās pieejami daudz dažādu apkures veidu, tomēr pieprasījums pēc klasiskajiem kurināmajiem nemazinās – gana daudz mājsaimniecības vai komercuzņēmumi joprojām izvēlas siltuma iegūšanai izmantot tieši kurināmo. 

Kurināmais iedalās vairākos veidos – kokskaidu granulas, briketes vai malka. Malka ir vienīgais kurināmā veids, kas nav piedzīvojis apstrādi. Tomēr granulas un briketes ir pieprasītākas, jo ir kompaktākas un vieglāk uzglabājamas nekā malka. Kokskaidu granulas tiek ražotas no koksnes atkritumiem, kas liecina par to, ka šis būtu videi draudzīgāks kurināmā veids – netiek izmantota koksne, kas varētu kalpot citā nolūkā. Pirms granulu iegādes svarīgi izvērtēt to kvalitāti, lai tām būtu augsta siltumatdeve. 

Plaši pieejams un izmantojams kurināmā veids ir arī briketes – tās ražo no bērzu skaidām, kas tiek sapresētas. Brikešu ražošanā netiek izmantotas līmvielas vai saistvielas, kas padara tās par ekoloģisku kurināmā veidu. Salīdzinot briketes ar malku, tām ir ilgāks degšanas laiks, tās nerada gružus un aizņem mazāk vietas. Tāpat no briketēm dūmvadi aizsērē krietni mazāk, kā arī to siltumatdeve ir lielāka nekā malkai. Ja kokskaidu granulas iespējams izmantot vien tam īpaši paredzētos granulu katlos, briketes, tāpat kā malku, var izmantot krāsnīs, plītīs vai kamīnos. Mājsaimniecībās vai uzņēmumos, kur nav granulu katls, kā labāko kurināmā veidu iesakām izmantot tieši briketes.

Briketes

Piedāvājam augstas kvalitātes kokskaidu RUF briketes par konkurētspējīgām cenām. RUF kantainās briketes ir viens no populārākajiem brikešu veidiem, kas tiek ražotas ar vācu kvalitātes RUF organisko materiālu hidraulisko presi. 

Granulas

Kokskaidu granulas ir biomasas atjaunojamais kurināmais, kas ir apkārtējai videi  draudzīgs apkures risinājums. SIA BCE ražo Premium klases granulas ar augstu siltumspēju.